Warsztaty językowe AIESEC 2018

Margareth Wita Avelyn z Indonezji i Wang Shujun z Chin - studentki międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC gościły w naszej szkole od 15 do 19 października 2018. W ramach projektu edukacyjnego Global Volunteer prowadziły warsztaty językowe.

Językiem wykładowym był, oczywiście, uniwersalny język angielski, ale uczniowie mieli też okazję nauczyć się kilku podstawowych zwrotów w języku chińskim. Tradycyjnie już studentki przygotowały prezentacje multimedialne o kulturze i obyczajach swoich krajów ojczystych. Wang, studentka ekonomii, bardzo ciekawie opowiadała o liczącej niemal 5000 lat kulturze i historii Chin, Wielkim Murze Chińskim, Zakazanym Mieście i jednym z największych skarbów kraju czyli... pandzie wielkiej. Pochodząca z Indonezji Margareth, również przygotowała bardzo ciekawą prezentację na temat swojej ojczyzny, położonej na ponad 16 000 wysp, zachwycającej swoją różnorodnością, kulturą, pięknymi czystymi plażami, pysznym jedzeniem oraz przyjaznymi ludźmi. Sporo czasu Margareth poświęciła indonezyjskiej szkole, w której każda lekcja trwa 3 godziny zegarowe, a zajęcia odbywają się przez 12 godzin dziennie, również w soboty.
Studentki z AIESEC spędziły w Zamościu 6 dni goszcząc u rodzin naszych uczniów. Wyjechały pod wrażeniem piękna zamojskiej Starówki i polskiej gościnności. Naszym gościom najbardziej smakowały tradycyjne potrawy kuchni polskiej, a szczególnie pierogi.
Bardzo dziękujemy uczennicom klasy 1A Julce Wilk i Wiktorii Koziej, które gościły studentki w swoich domach i zadbały, aby nasi zagraniczni goście czuli się dobrze w Zamościu.

Zapraszamy do odwiedzenia galerii