Poznawali Kanadę na stacjach dydaktycznych

W ubiegłą sobotę 23 marca odbyła się w naszej szkole XIV edycja konkursu wiedzy o krajach frankofońskich. W tym roku uczestnicy konkursu wykazywali się wiedzą o Kanadzie, szczególnie tej francuskojęzycznej. Rozpoznawali regiony, miasta, sławne postacie pochodzące z tego kraju, święta, itp. Konkurs ma charakter stacji dydaktycznych i ma na celu nie tylko sprawdzać samą wiedzę uczestników, ale także uczyć.

W kategorii szkół podstawowych i klas gimnazjalnych zwyciężyła Natalia Stefańska, II miejsce zajęła Wiktoria Zub. Obydwie są uczennicami klasy III Gimnazjum Nr 5 im. Sybiraków. Trzecia była Agnieszka Wakoń – uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej Nr 8 w Zamościu. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepszy był uczeń klasy Ia naszego liceum Kacper Pytlik. 2 miejsce – Julia Kwiecińska z I LO w Krasnymstawie, 3 miejsce – Maciej Słotwiński z II LO w Krasnymstawie. Nagrody dla wszystkich laureatów ufundował supermarket E.LECLERC Zamość, a każdy uczestnik konkursu otrzymał także drobny upominek od naszego sponsora.

Tego dnia wręczono także nagrody laureatom konkursu ortograficznego ufundowane przez wydawnictwo Hachette. Wszystkim sponsorom bardzo dziękujemy. Ogromne podziękowania także dla nauczycieli języka francuskiego ze szkół, których młodzież uczestniczyła w konkursie, za pomoc w przeprowadzeniu obydwu konkursów.

20190323 094101 20190323 121400