„Warsztaty europejskie dla młodzieży (first time voters)"

 

„Warsztaty europejskie dla młodzieży (first time voters)

w województwie lubelskim 2019”

Wydział Politologii UMCS, Centrum Dokumentacji Europejskiej UMCS oraz Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu zapraszają do udziału w europejskich warsztatach dla młodzieży (first time voters).

  • Wybory do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku będą Twoimi pierwszymi wyborami w życiu;
  • Chcesz w ciekawej formule poznać zasady funkcjonowania Unii Europejskiej;
  • Jesteś zainteresowany bezpośrednim spotkaniem i rozmową z wykładowcami uczelni wyższej

Jeśli tak to zgłoś się poprzez formularz Google https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSddX07fdF1K31GMkh79G03AQyVZGuHitWlwSUPc7Si3FtY2jw/viewform

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Następnie przyjdź 20 maja 2019 r. na warsztaty o godz. 11.00 do II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Zamościu. Warsztaty składać będą się z trzech części: merytorycznej, zespołowej oraz interaktywnej.

Spotkanie poprowadzi para wykładowców z Wydziału Politologii UMCS. Grupa warsztatowa liczyć będzie 25- 30 osób. Czas trwania warsztatów to około 120 minut.

Na najbardziej aktywne osoby czekają nagrody. Każdy uczestnik warsztatu otrzyma certyfikat, potwierdzający jego udział w wydarzeniu. Certyfikat możesz dołączyć do dokumentów, składanych podczas rekrutacji na Wydział Politologii UMCS.

Ze względu na interaktywną formułę warsztatów zabierz swój smarton!

Warsztaty europejskie dla młodzieży to działanie z zakresu edukacji obywatelskiej na temat Unii Europejskiej oraz miejsca Polski w procesach integracji europejskiej w piętnastą rocznicę akcesji Polski do UE. Warsztaty dla uczniów szkół średnich wpisują się jednocześnie w akcję #tymrazemgłosuję jako wydarzenie profrekwencyjne, którego celem jest zwiększenie udziału Polaków w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Warsztaty odbędą się w czterech największych miastach województwa lubelskiego: Chełmie (13 maja), Zamościu (20 maja), Puławach (14 maja) oraz Lublinie (23 maja). Projekt finansowany jest ze środków Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu.